Levent Mah. Tutya Sok. No: 4, 34330, İST.
+90 850 255 62 26 / +90 541 970 15 62

PRP & MEZOTERAPİ

PRP Saç Tedavisi

Saç Mezoterapisi

PRP tedavisi (Platelet Rich Plasma) bilimsel açıklamasıyla Trombositten Zengin Plazma olarak bilinmektedir. PRP tedavisi yalnızca saç değil vücudun diğer bölgelerine de uygulanabilmektedir. PRP Saç Tedavisi ise hem yapılan bir saç ekimi ertesinde hem de saç kaybı ya da saç dökülmesi yaşayan kişilere destek olabilecek bir uygulamadır.

PRP tedavisi de tıpkı ekim işlemlerinde olduğu gibi oldukça doğal bir yöntemdir. Hazılık safhasında PRP tedavisi için kişinin yaklaşık 10-20 cc kanı alınır. Santrifüj işleminden geçen kan trombosit yönünden zenginleştirilir ve bir serum olarak cilde uygulanır.

PRP Saç Tedavisi Nedir?

PRP Saç Tedavisi aslında vücudu kendi kendine iyileştirmeye yönlendiren bir uygulamadır. Vücudun herhangi bir yerinde bir doku hasarı yaşandığında bu alanda hemen pıhtılaşma başlar ve bu kan pıhtıları dokuyu onarmaya başlar.

PRP Yöntemi

PRP Saç Tedavisi için yapılan serumdaki kanda normalde olduğundan 3-4 kat daha fazla platet bulunmaktadır. Bu platetler transfer edildikleri alanda olağandışı bir pıhtılaşma yaratarak vücudun bu bölgeyi hızla ve etkili bir şekilde onarmasını sağlar. Böylece PRP Saç Tedavisi gerçekleştirilen alan kendiliğinden desteklenir, güçlenir ve tazelenir.

PRP Saç Tedavisi Nasıl Yapılır?

PRP Saç Tedavisi 30 dakika – 1 saat süren bir işlemdir. Kişiden kan alınır ve 5 dakika süren bir işlem sonucunda herhangi bir lokal anesteziye gerek olmadan kolayca gerçekleştirilebilir. PRP Saç Tedavisi sırasında kullanılan enjektörler oldukça ince iğnelere sahiptir ve kişiyi tedavi sırasında rahatsız etmez.

Neden PRP Saç Tedavisi?

PRP Saç Tedavisi ağırlıklı olarak üç avantaja sahiptir:

1. Ekilen saçların sağlıklı olarak gelişmesini ve başarılı bir şekilde uzamasını sağlar.
2. Saç ekimi sonrası yaşanan kabuklanma ihtimalini düşürür.
3. Yeni saçların uzamasını tetikler.

Bunlar haricinde PRP Saç Tedavisi:

  • Kişinin kendi kanı kullanıldığından herhangi bir yan etki ya da alerji ihtimali sıfırdır.
  • İyileşme sürecini hızlandırmak ve kabuklanmayı önlemek için uygun bir yöntemdir.
  • PRP Saç Tedavisi cerrahi bir işlem değildir. Tedavi sonunda kişi sosyal hayatına rahatlıkla dönebilir.

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi, PRP Saç Tedavisi yöntemine benzer fakat vücuda transfer edilen materyal farklıdır. Saç mezoterapisi sırasında enjeksiyonda saç derisini besleyecek, kan dolaşımını hızlandıracak ve saç köklerini güçlendirecek çeşitli destek ilaçlar kullanılır.

Saç mezoterapisi için kullanılan ilaçlar düşük dozlarda ve birden fazla seansta uygulanmaktadır. İlk birkaç haftada bir gelişim gözlenirken altıncı aydan sonra saç derisinde bir gelişim ve tazelenme gerçekleşir, saç uzaması tetiklenir.

Menüye dön

mcan-estetik-randevu-al
avatar
  Abone Ol  
Bildir
WhatsApp chat