Levent Mah. Tutya Sok. No: 4, 34330, İST.
+90 850 255 62 26 / +90 541 970 15 62

PRP Saç Tedavisi

PRP Tedavisi

PRP Nedir?

PRP (Plateletten Zengin Plazma) trombositten zengin plazmaya verilen isimdir. Kanımız çeşitli canlı hücreleri içerir. Bir hücre tipi ise trombositlerdir.

“PRP nedir?” sorusu birçok kişinin merak ettiği konulardan biridir. PRP tedavisi kişinin kendi konsantre kan plazmasıdır (yani kırmızı kan hücresi olmayan kan).

PRP tedavisi özellikle yüksek miktarda trombosit, büyüme/besleme faktörü ve protein içerir. Beyaz kan hücreleri PRP de daha az bir rol oynamaktadır.

PRP tedavisi, tedaviye bağlı olarak, ilaç ilavesi ile hücre ve çeşitli vücut dokularının rejenerasyonu için kullanılır. PRP tedavisinde kullanılan aktif hücreler işlenir ve cilde enjeksiyon ya da masaj yolu ile verilir.

Cilt, bağ dokusu, yara izleri, kaslar, eklemler ve saç köklerinin bakımını, canlanmasını ve yenilenmesini sağlayan bu işlem otolog kök hücre tedavisi olarak da bilinmektedir. PRP tedavisinin ortaya çıkmasının kaynağında kök hücre araştırmaları bulunmaktadır.

PRP tedavisi nedir?

PRP tedavisi günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır: cildi güzelleştirmek ve yenilemek, yüzde Lifting etkisi, saç uzatma (PRP Saç Tedavisi), yara iyileşmesi ve ortopedi dalında en popüler tedaviler arasına girmeyi başarmışdır.

PRP tedavisi, yüz, boyun, dekolte ve kafa derisi (PRP Saç Tedavisi) tedavilerinde tercih edilen etkili bir işlemdir. Hemen hemen tüm yaşlanan dokuları yenilemek ve canlandırmak için kullanılabilir.

Yüz ve Boyun: Hacim arttırmak ve kırışıklık için PRP tedavisi
Elin üstü: Gençleştirme için PRP tedavisi
Dekolte: Cilt sıkılaştırma, kırışıklık azaltma için PRP tedavisi
PRP Saç Tedavisi: Saç büyümesi, rejenerasyon, saç incelmesi, saç dökülmesi tedavisi için
Cerrahi Kesi İzleri: Skar onarımı, yara iyileşmesi için PRP tedavisi
Akne İzleri: Skar düzeltme için PRP, cilt yumuşatma için PRP tedavisi (lazerle, iğneleme ile birlikte).

PRP Uygulaması

PRP Tedavisi Hangi Alanlarda Kullanılır?

 • Hücre yenilenmesi
 • Saç kökü güçlendirme/canlandırma
 • Saç dökülme tedavisi
 • Kırışıklık ve çizgi tedavisi ile yüz gençleştirme
 • Göz altı torbası tedavisi
 • Yüzde lekelenme ve izler
 • Cilt nemlenmesi
 • Aşırı kuru ve aşırı yağlı cilt tedavisi
 • Ciltte kolojen ve elastin üretimi arttırımı
 • Daha canlı ve parlak bir cilt
 • Sivilce tedavisi
 • Yanık tedavisi
 • Farklı tıp dallarında hücre yenileyen etkisi nedeni ile kullanılmaktadır (ortopedi, vs.)

PRP Tedavisi Nasıl Uygulanır?

PRP üretimi için, kişinin damarından az miktarda kan alınır ve özel bir prosedür ile işlenir.

Doktor kırmızı kan hücrelerini kan plazmasından ayırır ve PRP tedavisi için etkin kısım alınır. Daha sonra işlenmiş PRP saf olarak veya tedaviye göre çeşitli ilaçlar veya hyaluronik asit ile karıştırılabilir ve cilde enjekte edilir.

PRP, lazer tedavisi ya da mikro iğneleme işlemi sonrası ince deri kanallarından da masaj yapılarak cilde verilebilir. PRP tedavisi, kan alma, kanı işleme ve enjeksiyon da dahil olmak üzere, yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

PRP Tedavisinin Faydaları

PRP tedavisi ile soluk ciltler, kırışıklıklar ve cilt tonu vücudun kendi kanından elde edilen PRP ile gençleştirilir.

Kırışıklık tedavisinde PRP, hyaluronik asit ve sıkılaştırıcı maddelerle birleştirilebilir, bu karışım ile dolgu etkisi daha güçlü, tölerans daha yüksek ve etki süresi daha uzun olur. Tedaviden hemen sonra hafif bir şişlik ve ciltte sıkılaşma gözlemlenir.

Günler ve haftalar içerisinde, PRP tedavisi deri ve çevre dokuları güçlendirmek için biyolojik etkilerini açığa çıkarır. PRP tedavisinin başarısı uygulama sayısıyla artar, en kuvvetli etkisi birkaç hafta sonra görünebilir ve etkisi 18 aya kadar sürer. PRP tedavisinin yılda bir kez uygulanması başarıyı stabilize eder ve güçlendirir.

Menüye dön

mcan-estetik-randevu-al
avatar
  Abone Ol  
Bildir
WhatsApp chat